Mleko jest niezbędnym składnikiem diety noworodka. Dostarcza niezbędnych składników odżywczych, takich jak wapń, białko i witamina D. Noworodki muszą pić mleko matki lub mleko modyfikowane, ponieważ nie mają enzymów niezbędnych do trawienia innych rodzajów żywności. Mleko matki zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których dziecko potrzebuje w pierwszych sześciu miesiącach życia.

Znaczenie dobrego karmienia

Ponieważ mleko matki jest tak ważne dla wzrostu i rozwoju dziecka, ważne jest, aby karmić je na żądanie. Korzyści płynące z karmienia piersią są dobrze udokumentowane. Są jednak matki, które nie mają możliwości karmienia piersią lub nie chcą tego robić. W tym artykule omówimy niektóre korzyści płynące z mleka dla noworodka i jak można je stosować jako substytut mleka matki.

Mleko jest doskonałym źródłem pożywienia dla niemowląt, zwłaszcza gdy są noworodkami i nie mają jeszcze zębów. Mleko matki jest również łatwiejsze w układzie trawiennym niż mleko modyfikowane, ponieważ zawiera więcej tłuszczu, który pomaga w rozwoju mózgu.

Pierwszym mlekiem jakie otrzymuje noworodek jest naturalne. Jest bogate w białko, przeciwciała i inne czynniki odpornościowe. Wspomaga również rozwój przewodu pokarmowego i układu pokarmowego noworodka.

Naturalne mleko czasem nie wystarcza

Mleko matki jest najlepsze dla jej dziecka, ale niektórym matkom może być trudno samodzielnie wyprodukować wystarczającą ilość mleka. Jeśli noworodek nie otrzymuje wystarczającej ilości mleka, może nie rosnąć we właściwym tempie, a nawet zachorować. Dlatego mleko modyfikowane ma takie znaczenie.

Mleko jest najważniejszym pokarmem dla noworodków. Mleko matki to najlepszy i najbardziej naturalny sposób odżywiania noworodka. Ale karmienie piersią może nie być opcją dla wielu matek. Rozwiązaniem dla tych matek mogą być banki mleka.

Dysponując wartościowymi alternatywami dla mleka naturalnego, liczne mamy mogą się łatwiej uporać z prawidłowym karmieniem noworodka w prawidłowy sposób.